Sestdien, 30.septembrī Eiropas Sporta nedēļas košākajā peldēšanas pasākumā “Nakts peldējums” Valmierā piedalījās 95 dalībnieki un kopā nopeldēti 88,8 kilometri. Pasākums vienlaicīgi norisinājās ne tikai Valmierā, bet arī Rīgā, Ventspilī un Siguldā. Valmiera “Nakts peldējumā” piedalījās jau ceturto gadu, kur ikviens dalībnieks varēja baudīt peldējumu naksnīgā ballītes noskaņā ar DJ Tomu Polakenu, īpaša apgaismojuma pavadījumā.

Pirmais Nakts Peldējums norisinājās 2015. gadā un tajā pulcējās 500 dalībnieku, kas divu stundu laikā nopeldēja 33 150m garu distanci. Savukārt, šogad Nakts peldējumā piedalījās 95 dalībnieku. Katrs nakts peldējuma dalībnieks devās 30 minūšu ilgā peldējumā – sev piemērotā stilā un tempā cenšoties nopeldēt pēc iespējas garāku distanci, pulcējot peldētēju ģimenes ar gados jauniem peldētājiem, gan peldēšanas entuziastus un profesionālus sportistus.

No valmieriešiem īpaši izcēlās Alberts Hmeļevskis, kas sasniedza arī starp visiem peldbaseiniem labāko rezultātu – 2500m. Tikmēr starp dāmām vislabāko rezultātu uzrādīja Vikija Klāsone, kura spēja nopeldēt 2050m.

Valmierā nopeldētie metri, sadalījumā pa grupām:

  • Ģimenes – 34 275 m
  • Amatieri – 15 975 m
  • Sporta grupa – 13 150 m
  • PRO grupa – 25 400 m

 

Nakts peldējums tika rīkots Eiropas Sporta nedēļas ietvaros ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Peldēšanas federācijas, Valmieras novada pašvaldības atbalstu.

 

Dalīties ar rakstu