KRISTĪNE JOSHI
URBAN joga
Otrdienās, plkst.18:00
 
1. Kā nonācāt līdz jogai savā dzīvē?
 
Par jogu sāku interesēties pirms aptuveni 7 gadiem, kad, papildus ikdienas spēka un kardio treniņiem, sāku apmeklēt karsto jogu ziemas periodā. Vispirms sāku apmeklēt katru dienu, bet ātri vien tās bija jau 2 nodarbības dienā – gāju uz studiju gan pirms, gan pēc darba. 6 mēnešus vēlāk jau biju Indijā, kur pabeidzu pirmo jogas pasniedzēju līmeni. Drīz pēc tam pārcēlos uz Indiju, kur strādāju gan par pasniedzēju, gan par jogas skolas administratori. Vēlāk strādāju jogas skolās, trenējot jaunos jogas pasniedzējus.
 
2. Kādēļ nodarbojaties ar jogu?
 
Joga ir nebeidzams process, kur tiek trenēts ne tikai ķermenis, bet arī prāts. Prakse kļūst par tādu pašu ieradumu kā zobu mazgāšana. Joga māca kļūt par jebkuras situācijas noteicēju. Vispirms sāc kontrolēt elpu, pēc tam – ķermeni, un, palēnām, viss nostājās īstajās vietās!
 
3. Kādu jogu pasniedzat?
 
Šobrīd Valmierā pasniedzu Vinyasa jogu, kas ir dinamiska plūsmas joga. Pasniedzot jogu dažādās valstīs, dažādām cilvēku grupām, sāku pielāgot nodarbības jebkurai vecuma grupai un jebkuram līmenim – sākot no iesācējiem, līdz regulāri praktizējošiem. Tāpat nodarbībās ir iekļauti gan elpošanas vingrinājumi, gan meditācija, līdz ar to, jebkurš nodarbībā var atrast kaut ko sev interesējošu.
 
4. Kādi vecumposmi un sagatavotības līmeņi ir atbilstoši Jūsu vadītajai jogai?
 
Joga ir piemērota VISIEM. Manās nodarbībās ir piedalījušās ģimenes – pāri ar vairākiem bērniem, tāpat arī seniori, kuri vēlās atgūt vingrumu. Jogai nav vecuma vai dzimuma ierobežojuma.
 
5. Kādi ir lielākie ieguvumi, kurus esat novērojusi, vadot jogas nodarbības ilgāku laiku?
 
Joga dabiskā un nepiespiestā veidā transformē cilvēku. Jogas praksei ir jābūt regulārai, lai justu nodarbību ietekmi gan uz ķermeni, gan prātu. Jogas nodarbība ir tikai par un ap praktizētāju – vēlmei praktizēt jānāk dabiski. Piespiedu meditācija vai kājas aiz galvas, lai kaut ko pierādītu, nav nepieciešamas, bet, ja jūti, ka vēlies iemācīties ko jaunu par sevi, katru reizi esot uz paklājiņa, tad joga ir priekš tevis.
 
6. Vai joga iederas mūsdienu dzīves ritmā, kur visu vajag ātri un uzreiz?
 
Parūpēties par sava ķermeņa un prāta veselību ir jābūt katra cilvēka “to do” sarakstā. Uzskatu, ka pat šajā laikā jebkurš var atvēlēt 60 minūtes savai fiziskā ķermeņa un mentālajai veselībai.
 
7. Ko vēlaties nodot cilvēkiem savās nodarbībās?
 
Vēlos, lai cilvēki padarītu elastīgāku ne tikai savu ķermeni, bet arī prātu 🙂 Un tieši tas ir tas, kas notiek regulāri praktizējot jogu – prāts stiepjas līdzi ķermenim!
 
PIEVIENOJIES Kristīnes nodarbībām!
 
https://www.valmieraspeldbaseins.lv/nodarbibas/

Dalīties ar rakstu