Karīna Kliesta
Kundalini joga
Ceturtdienās, plkst. 10:00
 1. Kā nonācāt līdz jogai savā dzīvē?

Līdz jogai nonācu pavisam spontāni, drīz pēc tūrisma vadības studiju absolvēšanas. Nu jau pasniedzu nodarbības 8 gadus.

 

 1. Kādēļ nodarbojaties ar jogu?

Joga ir ne tikai fiziskā prakse, bet arī filozofija. Tā ir sniegusi atbildes uz daudziem maniem jautājumiem, atklājot situācijas no cita, plašāka skatpunkta, ko nebūtu iespējams panākt vien ar racionālo prātu vai loģiku. Joga ir palīdzējusi izveidot attiecības ar sevi, sevi akceptēt, iepazīt un atpazīt. Joga palīdz kļūt apzinātam, līdz ar to – uzņemties atbildību par lietām, ko varam mainīt un neiespringt par tām, ko mainīt nespējam. Atšķirt vienu no otra mums palīdz neitrālais prāts un caur to – intuīcija, ko attīstām caur meditāciju, vērību un centrēšanos sevī un tagadnes mirklī. Jogā ir daudz instrumentu dažādām dzīves situācijām, prāta un dvēseles stāvokļiem.

 

 1. Kādēļ pasniedzat jogu?

Jo mīlu to, ko daru, un kas gan var būt labāk kā būt aizņemtam, darot to, ko mīli!

 

 1. Kāds ir jūsu pasniegtās jogas veids/specifika?

Kundalini jogas nodarbībās tiek kombinētas jogas pozas, elpošanas vingrinājumi jeb pranajama, mantru skandēšana, relaksācija un meditācija. To uzskata par augsti attīstītu jogas vingrinājumu un meditācijas apvienojumu.

Nodarbību intensitāte un mērķis atšķiras no reizes uz reizi, bet tā mēdz būt kā rāma un mierīga prakse, tā arī izaicinājums – fiziski, garīgi un emocionāli. Tā padara mūsu prātu, ķermeni un garu elastīgus, kā rezultātā kļūstam atvērtāki dzīvei un tās sniegtajām iespējām. Kļūstam norūdītāki, izturīgāki un drosmīgāki, patiesāki. Kundalini joga palīdz atklāt katra dziļāko būtību jeb patieso ES.

Nodarbību tēmas variē amplitūdā sākot no pavisam pragmatiskām un piezemētām kā uzlabot gremošanu, līdz praksēm kā attīstīt sesto maņu un kļūt par eņģeliskām būtnēm.

Kundalini joga veicina garīgu izaugsmi, radošā potenciāla atraisīšanos, atklājot katra cilvēka unikālo skaistumu. Tā ir spēcīga tehnoloģija, lai pārvarētu bailes un transformētu zemapziņā izveidojušos greizus modeļus, dziedinātu pagātnes traumatiskās pieredzes, kas mūs limitē un neļauj realizēt savu cilvēciski augstāko potenciālu.

Caur regulāru praksi, joga palīdz atklāt Jaunā laikmeta kvalitātes un ieviest tās savā ikdienas Dzīvē.

 

 1. Kādiem vecumposmiem ir piemērota Jūsu pasniegtā joga?

Nodarbības netiek īpaši strukturētas tikai iesācējiem vai advancētiem jogotājiem. Gan vieni, gan otri ir atraduši vietu nodarbībā, jo bez fiziskās prakses, kas lielā mērā ir apzināta kustība, nereti arī pietiekoši izaicinoša, jogas nodarbības ir uzmanības un koncentrēšanās spēju treniņš. Jebkurā gadījumā – caur jogu un apzinātību veidojam attiecības ar sevi un savu ķermeni, līdz ar to, respektējot fiziskās spējas, iespējas un robežas.

 

 1. Kādi ir lielākie cilvēku ieguvumi, kurus esat novērojusi, darbojoties jogas nodarbībās ilgāku laiku?

Ieguvumus vislabāk raksturo atsauksmes no dalībniekiem:

 • Nodarbības ir atgādinājums, cik svarīgi ir būt ar sevi,
 • Ļoti svarīgs laiks, ko varam veltīt tikai sev,
 • Tā ir ieklausīšanās sevī, sevis apzināšanās,
 • Iekšējā ES un savas latiņas celšana,
 • Gandarījums, ka ar katru nodarbību, iespējams, vingrojumus izpildīt kvalitatīvāk – pastiepties, sakoncentrēties, izpildīt uzdevumu. Un tas ir pierādījums tikai sev, nevienam citam!
 • Iespēja apzināties, attīstīt, vingrināt savu garīgo un fizisko spēku, lokanību, elpošanu,
 • Sapratne, ka var un vajag ietekmēt iekšējos orgānus caur kustību un elpošanu,
 • Idejas un iedvesma ikdienas rīta rosmei,
 • Pozitīvas emocijas,
 • Enerģijas pieplūdums,
 • Iekšējs miers, lielāka paļaušanās,
 • Ļoti daudz dod elpošana (īpaši stresa brīžos),
 • Palielinās iekšējā noturība grūtībās un nodarbībās,
 • Attīstās spēja sajust sevi,
 • Tiek trenēta pacietība un emocionālā noturība,
 • Tiek piedzīvots gandarījums, pārvarot sevi izaicinošā uzdevumā,
 • Labākas koncentrēšanās spējas,
 • Mazāk spriedzes par lietām un ārējiem apstākļiem, ko nav iespējams kontrolēt,
 • Pozitīva iedvesma un iedrošinājums,
 • Nodarbība ir īpašs brīdis, kad satikties ar sevi. Ar savu mieru un nemieru. Ar savu varēšanu un nevarēšanu. Tas ir brīdis, kad būt apzinātam, klāt esošam, dzirdēt un just sevi. Laiks, kad mācīties būt brīvam no apkārtējās pasaules piesaistēm kaut uz brīdi,
 • Atgādinājums par to, kas esam patiesībā,
 • Nodarbībā varam BŪT. Un šī būšana atgriež pie miera un apziņas, ka esam pilnīgi, varoši, radoši un vienots veselums,
 • Nodarbība ir kā medus maize miesai, dvēselei un garam. Tā palīdz augt un attīstīties fiziski, emocionāli, mentāli un garīgi.

 

 1. Vai joga iederas mūsdienu dzīves ritmā, kur visu vajag ātri un uzreiz?

Tieši tāda ir Kundalini jogas būtība – ātri un uzreiz. Kundalini joga ir sena prakse, kas savos pirmsākumos bijusi pat slepena. Šobrīd šie instrumenti un tehnikas kļuvuši pieejami mūsdienu aktīvajam cilvēkam – palīdzot gan stiprināt, gan nomierināt nervu sistēmu, sajust savu centru straujajā dzīves skrējienā šeit un tagad, nepavadot pusi dzīves meditējot Himalajos. Šobrīd vispār piedzīvojam laika paātrinājumu uz planētas, tāpēc būtiski apstāties, pierimt meditācijas praksē, jo tad esam klātesoši, vērīgi un centrēti.

 

 1. Kādēļ izvēlaties pasniegt nodarbības tieši Valmieras peldbaseinā?

Kundalini jogā ir sportisks azartiņš un populārākais sauklis, ko dzirdēsiet no Kundalini jogas pasniedzēja ir “Turpinām, turpinām!” jeb “Keep on!”, un tas piestāv tik sportiskai videi, kāda valda Peldbaseinā. Tomēr jārēķinās, ka joga ir un paliek garīga prakse, pie kam – Kundalini jogas prakse ir viens no garīgākajiem jogas novirzieniem. Aktīvo pusi līdzsvarojam ar mieru relaksācijas daļā, kas spelē būtisku lomu visā nodarbības struktūrā.

 

 1. Ko vēlaties nodot cilvēkiem savās nodarbībās?

Sevis iepazīšana ir viens no izdošanās, veiksmes un izaugsmes stūrakmeņiem. Caur jogu cilvēkam paveras šī iespēja – satikt, atklāt un iepazīt sevi, veidot sevi, spēcināt un augt izcilībā. Vēlos lai mēs katrs apjaustu savu unikalitāti, spēku un mirdzējumu un, iemantojot mieru un iekšēju harmoniju, redzētu to atspoguļojamies arī ārējā pasaulē. Kā teicis Jogi Badžans, lielais Kundalini jogas skolotājs un vēstnesis, – laime ir mūsu katra pirmdzimtās tiesības!

Tad, nu, lai top katram piepildīta, laimīga un svētīta dzīve, caur sevis apzināšanos un realizāciju īstajā vietā, laikā un virzienā, piepildot savu dzīves mērķi un ceļu…

Pieteikšanās: +371 27040012

Uzzini vairāk: https://www.valmieraspeldbaseins.lv/nodarbibas/

Dalīties ar rakstu